Nem Ölçme Cihazı Nedir? 17EKİ
Nem Ölçme Cihazı Nedir?
Higrometreler sayesinde nem değerlerini sabit bir oranda tutan nem ölçme cihazları, birçok alanda kullanılabilir. Yüksek su buharı halinde, yoğuşma durumunda oluşacak sorunlarda önlem amaçlı kullanılan cihazlar, tarımda, üretim ve depolama işlerinde, taşıma araçlarındaki nem dengesinin doğru sağlanmasında, endüstriyel alanlarda, ısıtma ve soğutma işlemlerinde, tarım sektöründe kullanıma sahiptir.
Nem Kurutma Cihazı TTK 800 17EKİ
Nem Kurutma Cihazı TTK 800
Nem almak amacı ile kullanınlan cihazların tümü, nem oranı fazla olan bölgelerde nemin istenilen düzeye getirilmesi için kullanılır.. Kapalı alanlarda yapılan nem oranları analizlerine göre %50 ila %60 arasındaki nem miktarları ideal olarak kabul görmektedir. Nem oranlarını ideal orana göre ayarlayan profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Bu profesyonel cihazlara nem alma veya nem kurutma makinesi denir.
Fanlı Isıtıcı 17EKİ
Fanlı Isıtıcı
Elektriğin hayatımızdaki önemi şüphe götürmezken dur durak tanımadan gelişen teknoloji ile birlikte her gün yeni teknolojik ürünler piyasaya sürülüyor. Fanlı ısıtıcılar da bu teknolojinin nimetlerinden! Oda vb. mekânları ısıtmaktan ziyade bu tip ısıtıcıların amacı mekândaki soğuk havayı biran önce kırmak, küçük mekânları ısıtmaktır.
Elektrikli Isıtıcı Kiralama 17EKİ
Elektrikli Isıtıcı Kiralama
Isıtıcılar, günümüzde hem mekanların ısıtılmasında hem de açık havalarda bireylerin sıcaklıklarının korunmasında son derece önem taşımaktadır. Özellikle yaz kış farketmeksizin üşüyen ve soğuk ortamlardan rahatsız olan bireyler adına kullanılan ısıtıcılar, cafelerden,mekanlara, firmalara ve evlere kadar pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bireylerin vücut sıcaklığı koruyan ısıtıcılar, oluşturulan birbirinden farklı modelleri ile de görsel olarak modern bir aksesuar görüntüsü çizilmesine de yardımcı olabilmektedir.
Termal Kamera 17EKİ
Termal Kamera
İlk olarak termal kameradan başlayalım. Nedir termal kamera? Normal yaşantımızda  görüntülemeyi imkan sunan cihazlar, hedefle üretilmiş teknolojik cihazlardır. En yaygın olarak kullanıldığı alanlar endüstriyel alanlardır. Genel olarak güvenlik amacı ile kullanılsa da günümüzde kullanım alanı gittikçe artan kameralardır. Bu cihaz genel itibari ile çalışma alanı ve görevi ile ilgili olarak gözle göremediğimiz ısı derecelerini gösterir. Özellikle su tesisatındaki ısıdan kaynaklı meydana gelebilecek kaçak sorunlarını belirlemede ve kontrol etmede kullanılmaktadır. Bu cihazları isterseniz satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz.
Alçı Nemi Kurutma 17EKİ
Alçı Nemi Kurutma
Nem duvar ya da alçı gibi bölümlerin çürümesine neden olan en önemli etkenlerden birisidir. Özellikle yapımı tamamlanan alçıdan sonra alçının neminin kurutulması alçının uzun süre kullanılması açısından son derece önemlidir. Alçı neminin kurutulmaması bir müddet sonra yeni de olsa yavaş yavaş alçının sorunlar çıkarmasına neden olmaktadır. bu bakımdan yeni alçıları kurutmak hem sağlığınız hem de kullanım açısından önem arz etmektedir.
Şap Kurutma Cihazı 17EKİ
Şap Kurutma Cihazı
İnşaatlarda şap sonrası nemini kurutmak için birçok cihaz ve yöntem kullanılmaktaydı. Ancak bu cihaz ve yöntemler ilkel yapıda olduğu için istenilen verim alınamamaktaydı.Bu tarz çalışmalarda direkt güneş ışığı almayan yüzeylerde kuruma problemleri yaşanmaktaydı.
Kırmadan Su Kaçağı Bulma 17EKİ
Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Su kaçağı yaşanılan her türlü ortama zarar vere bir sorundur. Binanın sağlıklı kullanımı için büyük bir engel olan su kaçağını bulmak artık eskisi kadar zor işlemler gerektirmemektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte geliştirilen yöntemlerle su kaçağı artık çok daha pratik bir şekilde tespit edilmekte ve giderilmektedir.
Su Sızıntısı Tamiri 17EKİ
Su Sızıntısı Tamiri
Su kaçaklarının tespit edilmesi konusunda gelişen teknoloji ile birlikte yer kırmalar artık tarih olmuştur. Termal kameralar, nem ölçerler, dinleme cihazları ve kameralı tespit sistemleri sayesinde önce noktasal olarak kaçağın yeri tespit edilir, kırma işlemi bunun sonrasında yapılır
Sıva Kurutma Nedir? 17EKİ
Sıva Kurutma Nedir?
Sıva kurutma işlemi binanın yapımı devam ederken yapılması zorunlu işlemlerden en önemlilerinden birisidir. Eğer bu işlem düzgün bir şekilde yapılmazsa hem yapıda hasarlar meydana gelecek hem de sonraki dönemlerde extra maliyetler çıkacaktır. Sıvanın üzerine farklı malzemeler uygulanacağından alttaki sıvanın doğru bir şekilde kurutulması üzerindeki malzemenin de hasar görmesini engelleyecektir.
Termal Kamera Fiyatları 17EKİ
Termal Kamera Fiyatları
Birçok amaç için kullanılan termal kameralar son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle mühendislik uygulamalarında birçok alanda kullanılan termal kameralar uygulanacağı alanda renkli bir ekran aracılığıyla işlemler gerçekleştirilmektedir. Son zamanlarda su kaçağı tespitinde de sıklıkla kullanılmaya başlanan bu cihazlar gelişen teknoloji ile birlikte gelişmektedir.
Boroskop Nedir? 17EKİ
Boroskop Nedir?
Boroskop ilk olarak tıp alanında kullanmak amacı ile tasarlanmış olsa da daha sonra en çok sanayi alanında kullanımı yaygınlaşmıştır. Özellikle mekatronik, elektrik , hassas mekanik teknisyenleri, güvenlik elemanları ve oto sanayi alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla beraber mesleki eğitim veren kurslarda ve okullarda da gösterim amaçlı boroskop kullanımı olmaktadır. Aslında basit anlatım ile insan vücudu için kullanılan endoskop cihazının makinaların içlerinde gözle görülmeyen noktalarını araştırmak için kullanılır.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.