Nem Alma
Nem alma cihazları ortamda bulunan ve gaz halde olduğu için havada asılı kalan nemi yakalayarak sıvı hale getiriyor ve haznesine dolduruyor. Bu şekilde ortamdaki havanın nemini tamamen yakalayan bu cihazlar havayı sağlıklı hale getiriyor.

Nem Alma Cihazı

Yaşam alanlarında bulunan yüksek nemli hava sağlık açısından son derece önemli. Kısa vadede etkileri görülmeyen bu durum bazı kişiler tarafından önemsiz karşılansa da uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kişinin yaşam alanında sürekli olarak yüksek neme maruz kalması başta solunum yolu hastalıkları olmak üzere pek çok hastalığa yol açıyor.

Nem alma cihazları ortamda bulunan ve gaz halde olduğu için havada asılı kalan nemi yakalayarak sıvı hale getiriyor ve haznesine dolduruyor. Bu şekilde ortamdaki havanın nemini tamamen yakalayan bu cihazlar havayı sağlıklı hale getiriyor. Odanın boyutu ve kişilerin ihtiyacına göre farklı cihaz seçeneklerini değerlendirmek mümkün. Cihazlar kapasitelerine göre saatte farklı hacimlerdeki havayı filtreden geçirerek nemden arıtma kapasitesine sahip.

Nem alma cihazı pandemi döneminde de son derece önemli. Korona virüs gibi pek çok virüs yüksek nem oranına sahip ortamlardan daha uzun süre canlı kalabilme özelliğine sahip. Durum böyle olunca virüslerin nemli ortamda tutunma ve uzun süre boyunca kişiyi enfekte edebilecek halde kalma yeteneği artıyor. Bu nedenle nem alma cihazı kullanarak ortamın nem seviyesinin sürekli olarak dengelenmesi gerekiyor. Bu durum virüslerin öldürülmesi adına da büyük fayda sağlıyor.

AVM, market gibi kapalı alanlarda da özellikle pandemi döneminde hava kalitesini arttırması adına son derece önemli olan nem alma cihazları endüstriyel boyutta ya da ev tipi boyutunda bulunabiliyor. Kişilerin ihtiyacına göre farklı kapasitelerdeki nem cihazlarını sitemiz üzerinden inceleyebilir ve teknik detaylara ulaşabilirsiniz.  Bu doğrultuda kendinize en uygun seçeneği Trotec kalitesi ile değerlendirebilirsiniz.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.