Hava Temizleme Cihazı
Kapalı alanlarda havanın sürekli olarak temiz kalmasını sağlamak son derece önemlidir. Özellikle salgın döneminde havada belirli bir süre asılı kalan virüslerin ve virüs taşıma riski olan partiküllerin filtrelenmesi büyük önem arz etmektedir. Havadan daha hafif olan aerosol parçacıklar belirli bir süre havada asılı kalabilirler. Bu parçacıkların filtrelenerek ortam havasından temizlenmesi sağlık için gereklidir.

Hava Temizleyici Nedir / Ne işe Yarar?

Özellikle solunum yolları ile sorun yaşayan kişiler için astım, koah ve akciğer hastalıkları gibi, tasarlanmış ve ortamın havasını ve nemini temizleyen bir cihazdır. Havanın sürekli temizlendiği için ortamda bulunan kirli toz, duman, mikroplar ve benzerleri gibi maddeleri tamamen temizler. Ferah bir ortam oluşturu. Akciğerleri ve solunum yollarını açar.

Bu gibi etkiler ile bulaşıcı hastalıkların yayılması engellenir ve toza alerjisi olan kişilerin şikayetleri ortadan kalkar. Özellikle çocukların bulunduğu ve evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda kullanımı oldukça önemlidir. Çocukların ve hayvanların aynı ortamda bulunmasından ötürü çocuklarda bağışıklık düşmesi gibi sorunlar meydana gelebilir. Hava temizleyiciler aynı ortamda bulunmalarına rağmen ortamın havasını temizler ve sorun ortadan kalkar.

Hava temizleyiciler ortamdaki fazla karbondioksiti alarak oksijen seviyesini arttırır. Nem dengesini korur. Ferah ve rahat nefes alıp vermek için ortamı uygun hale getirir. Büyük şehirlerde yaşanan ve sanayinin yaygınlaştığı alanlarda özellikle hava kirliliği durumu çok fazla yaşanmaktadır. Bu makinalar bu yüzden çok fazla kullanılmaktadır.

Hava Temizleyiciye Sahip Olmanın Avantajları

Hava temizleyiciler herkes için çok avantajlı bir ürün olduğundan her türlü avantajı sağlamaktadır. Fakat özellikle akciğer hastalığı rahatsızları için oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Özellikle astım ve koah hastaları için oldukça güzel ve avantajlı bir makinedir. Bu hastalar makineyi kullanmaya başladıktan itibaren etkilerini görmeye başlar ve daha az tıkanır. Akciğerleri açılır derin ve rahat bir nefes alabilirler.

Alerjen etkiler taşıyan kişiler için ise aynı şekilde büyük fayda sağlamaktadır. Yaşlılar için ayrıca fayda sağlamaktadır. Ortamdaki tüm kötü havayı alıp yerine Hava Temizleyici olarak uygun bir ortam yaratır. Hava temizleyici cihaz son zamanlarda keşfedilmiş en güzel teknolojik ürünlerden bir tanesidir. Hava Temizleme Cihazı için birçok araştırma yapabilir bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Evde Sizi Hasta Edebilecek Şeyler Nelerdir?

Evinizde rahatsız olabileceğiniz durumlar, oturulan evin nem ve rutubeti çok fazla tutması olabilir. Temizlik için yanlış kimyasal kullanımı ile ortamdaki havanın kirlenmesi olabilir. Aşırı toz barındırması olabilir ve en önemlisi sigara kullanımı olabilir. Tüm bunların oluşturabileceği kirli hava şartlarının yok olması için ise hava temizleme cihazları yardımımıza koşar. Ortamdaki tüm kirli havayı temizler ve rahat bir nefes alabilmenizi sağlar.

Özellikle rahatsız olan ve bebekleri olan aileler için evlerinde Hava Temizleyici bulunmuyorsa mutlaka düşünülmelidir. Her açıdan fayda sağlamak ile beraber bebeğinizin rahat nefes alarak uyumasını sağlar. Bebeğiniz hava temizleme makinesi sayesinde rahat bir uyku çeker.

Evlerde Maruz Kaldığımız Tozlar Sağlığımız İçin Hangi Tehlikeleri Taşıyor?

Evde gün içerisinde yaşamımızı sürdürürken görmediğimiz tozların çoğunu da ciğerlerimize soluyoruz. Bunu yaparken zararlı ya da zararsız çoğunu farketmeden solumuş oluyoruz. Bu durum da sağlığımız için tehlike yaratma olasılığını oldukça arttırıyor. Bu gibi durumlar hastalık açısından solunum yolları hastalığına yakalanmanıza neden olabilir. Bu noktada oda hava temizleyici makinaları büyük bir çözüm gibi duruyor. Odadaki tüm tozu ve kiri alarak hava toz temizleyici görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Bu makinaları her isimde bulabilirsiniz. Örnek olarak ev hava temizleyici veya hava temizleyici cihazlar olarak aratabilirsiniz.

Hava Temizleme Cihazları İşe Yarıyor Mu?

Bu cihazların işe yarayıp yaramadığı büyük bir tartışma konusu olmuştur. Bu durumda en iyi hava temizleme cihazı hangisi veya en işe yarayan ve en uygunu hangisi gibi sorular doğmuştur. Eğer ufak çaplı bir araştırma yapılıp özellikleri hakkında bilgiler edeinebilirseniz hava temizleme cihazlarının işe yarayacağını görebilirsiniz. Güvenilir bir marka olan Trotec bu konuda en kaliteli hizmeti sunan makinaları sizlere sunmuştur. Siteden girip göz atabilirsiniz.

Hava Temizleyici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu tip makinaları almadan önce mutlaka kullandığı enerjiye ve tasarruf miktarına göz gezdirmelisiniz. Aksi taktirde yüksek faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Makinayı kullanacağınız alanın genişliği ve makina kapasitesi, uzaktan erişim sağlama gibi birçok seçenek ile kullanıcı olarak hangi kolaylıklara sahip olunmak isteniyorsa o şekilde bir seçim yapılmalıdır.

Filre sistemi çok iyi kontrol edilmelidir. Kullanılacak olan filtrenin mutlaka anti alerjik özelliği olmalı ve filtreleme kalitesinin yüksek olması gerekmektedir. Ortamdaki tozu topladıktan sonra toplanılan tozu tekrardan geri havaya vermemelidir.

Cihaz seçimi yaparken mutlaka ortamdaki büyüklük ve makina kapasitesi göz önününe alınarak buna göre seçim yapılmalıdır. Eğer ortam büyük ve makine daha az kapasiteli bir makine ise hava yeterli temizlenemez. Seçilecek olan filtre ayrıca evcil hayvan tüylerini toparlayıcı olmalıdır.

Hava Temizleme Cihazları Nasıl Temizlenir?

Bu tip cihazların temizlemesi aşırı zor değildir. Takılmış olan filtreler ve hava borularını arada bir temizlemek yeterli olacaktır. Filtreler hayvan tüyü toparlayıcı filtreler, ortamdaki hoş olmayan kokuları toparlayıcı filtreler ve alerjenlere karşı toparlayıcı filtrelerdir.  Bu filtrelerin bazıları kolayca yıkanabilir bazıları ise ayda veya iki ayda bir değiştirilir. Bu durum da kullanıma göre değişebilir. Cihazı kendiniz temizleyecekseniz mutlaka kullanım klavuzuna bakmalısınız yada bir uzmandan da yardım alabiliriniz.

Hava Temizleyici Ne İçin Kullanılır?

Hava temizleyici ortamda bulunan tüm kötü koku, toz, tüy vb. Maddeleri temizlemek için kullanılır. Ayrıca ortamın oksijen seviyesini dengeleyerek daha rahat ve sağlıklı nefes alıp verebilmenizi sağlar.

Hava Temizleme Cihazlarının Faydaları

Bu cihazlar yani hava toz temizleyici cihazlar özellikle akciğer hastaları ve küçük çocuk ve bebekler için oldukça rahat nefes alınabilmesini sağlar. Bunların dışında normal sağlıklı bir bireyin bronşları açılır ve etkiler kısa sürede görülür.

Hava Temizleme Cihazları Zararlı Mı?

Hava temizleme cihazları ortama herhangi bir madde veya bir etken vermediğinden sağlık açısından hiçbir şekilde zararı yoktur. Aksine faydası oldukça büyüktür.

Hava Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

Bu cihazların alımı yapılırken tavsiye olarak filterlerinin çok iyi şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Özellikle cihazın büyüklüğü ile ortamın büyüklüğü arasında doğru orantı kurulmalıdır.

Astım Hastaları İçin Hava Temizleyici

Özellikle astım ve koah hastaları için bu cihazlar büyük bir rahatlık olmuştur. Kullanan çoğu astım hastası istatistiklere göre aldığı hava ilaçlarını bu cihazı kullanmaya başladıktan sonra daha az alma ihtiyacı duymuştur. Bu durum da ilaç ile alınan kortizonlu havaya göre daha doğal ve temiz hava alınmasının avatajlarını ortaya çıkarır.

En İyi Hava Temizleme Cihazı Fiyatları

En iyi ve en kaliteli hava temizleme cihazı fiyatları ortalama olarak minimum 10000 TL den başlar ve artarak devam eder. Kullanılacak ortamın büyüklüğü ve alınacak cihazın özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Trotec Hava Temizleyici Cihazlar

Trotec hava temzileyici cihazlar, ortamda bulunan havanın en kaliteli ve ferah olması için geliştirilen son teknolojik cihazlardır. Ferah ve temiz bir hava için herşeyin düşünüldüğü ve en ekonomik şekilde tasarlanan bu cihazlar sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Bu markanın ürünlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ve tüm ürünlere göz gezdirebilirsiniz;

 https://tr.trotec.com/shop/makineler/hava-temizleme.html

Ev, ofis veya herhangi havalandırmak istediğiniz ortam için göz gezdirebilir ve makina seçimi yapabilirsiniz. Deneyimli ve uzman kadrosu ile Trotec sizlere her zaman hizmet vermek için beklemektedir.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.